Garaż z dachem jednospadowym

Garaż z dachem jednospadowym to konstrukcja garażowa charakteryzująca się płaskim zadaszeniem skierowanym dołem w tył garażu lub prawą albo lewą jego ścianę. Ukierunkowanie dachu jednospadowego w którąś z tych stron pozwala odciążyć konstrukcję, co jest szczególnie ważne w okresie zimowym przy intensywnych opadach śniegu. Garaż z dachem jednospadowym dzięki spadkowi umożliwia również zsuwanie się po powierzchni dachu zanieczyszczeń, co ułatwia utrzymanie garażu w czystości, oraz ewentualnych zasp śnieżnych, które mogłyby obciążyć strop na tyle, by ten się zawalił. Wsparty na otynkowanych ścianach garaż z dachem jednospadowym doskonale prezentuje się w roli garażu wolnostojącego lub jako dobudówka do budynku mieszkalnego, gdyż może posiadać ten sam kolor elewacji co dom.

Garaż – dach jednospadowy ze spadkiem w dowolną stronę

Dach garażu jednospadowego profilowany jest w taki sposób, by odprowadzał wodę oraz ewentualnie inne zanieczyszczenia mogące pojawić się na jego powierzchni. Kąt, pod którym zamontowany został dach jednospadowy garażu dostosowany musi zostać do rozmiarów konstrukcji a także uwzględniać zmienne takie jak środek ciężkości oraz maksymalne obciążenie dachu, dlatego projekt garażu z dachem jednospadowym powinien zostać wykonany przez profesjonalistów specjalizujących się w projektowaniu garaży. Dzięki temu, że spadek dachu jednospadowego może zostać ukierunkowany w dowolną stronę garaż w niego wyposażony wykorzystany może zostać przez wspólnoty mieszkaniowe w garażach szeregowych (rekomendowanym w tym przypadku rozwiązaniem jest spadek w tył) lub przez osoby indywidualne poszukujące doskonale prezentujących się garaży tynkowanych, które świetnie współgrać będą z ich domostwem lub budynkiem gospodarczym.

 

garaż z dachem jednospadowym

Garaże jednospadowe – szeroki wachlarz zastosowań i funkcjonalność

Podobnie jak wiele innych rodzajów garaży również garaże jednospadowe charakteryzuje szeroki wachlarz zastosowań. Poza garażowaniem pojazdów czterokołowych i dwukołowych doskonale spisują się one w roli niewielkiego budynku gospodarczego, w którym przechowywane mogą być najróżniejsze akcesoria: narzędzia do oporządzania ogrodu podczas wiosennych porządków, pozasezonowe opony lub koła a także rowery, namioty i wiele innych przedmiotów, które nie są potrzebne w codziennym użytku. Garaże jednospadowe z powodzeniem wykorzystane mogą zostać w tym celu przez osoby prywatne a także przedsiębiorców poszukujących wydajnych rozwiązań do magazynowania i składowania niewielkiej ilości towaru. Warto mieć na uwadze, że garaże jednospadowe są tańszym rozwiązaniem niż garaże dwuspadowe, co wynika z tego, że proces ich realizacji jest krótszy.

Garaże z dachem jednospadowym producenta Piotr

Piotr to producent najwyższej jakości garaży przystosowanych do użytku przez osoby prywatne, pracowników lub zarząd przedsiębiorstw a także realizowane na zamówienie wspólnot mieszkaniowych. Oferowane przez Piotra garaże z płyty warstwowej z dachem jednospadowym zrealizowane mogą zostać w zgodzie z naszym, gotowym już projektem lub według Twojego indywidualnego pomysłu stworzonego w oparciu o Twoje potrzeby. Specjalizujemy się w tworzeniu niestandardowych rozwiązań, dlatego poza oferowaniem garaży tynkowanych z dachem jednospadowym oferujemy również wachlarz możliwości w zakresie ich modyfikacji oraz dodatkowego wyposażenia. Wybierz producenta garaży Piotr – nasze garaże z dachem jednospadowym charakteryzuje wytrzymałość, wykonanie z dbałością o najmniejsze detale a także ergonomiczna konstrukcja. Stworzymy dla Ciebie garaż, który przejdzie twoje najśmielsze oczekiwania – serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Garaże jednospadowe wielostanowiskowe