Garaże szeregowe to niezawodne rozwiązanie w przestrzeniach, w których ruch samochodowy jest dosyć intensywny a miejsc do parkowania jest niewiele. Wielu właścicieli pojazdów preferuje parkować swoje maszyny w garażach, co zabezpiecza je przed wpływem negatywnych czynników atmosferycznych a także ewentualną kradzieżą w związku z czym garaże szeregowe są doskonałym wyborem dla przedsiębiorstw (w celu garażowania pojazdów firmowych) a także wspólnot mieszkaniowych, których członkowie pragną zabezpieczyć swoje pojazdy

Garaże szeregowe dla wspólnot mieszkaniowych i przedsiębiorstw

Garaże szeregowe to uniwersalne konstrukcje budowlane przeznaczone do garażowania więcej niż jednego pojazdu. Dzięki zabudowie szeregowej możliwe jest zmniejszenie powierzchni zajmowanej przez te konstrukcje dzięki temu, że ściśle one do siebie przylegają. W zależności od zapotrzebowania garaże szeregowe wykonane mogą zostać w różnych wariantach rozmiarowych a co za tym idzie dostosowane do potrzeb pojazdów dostawczych a także samochodów osobowych czy też motocykli. Oddzielone od siebie ściankami garaże zapewniają każdemu właścicielowi wybranego segmentu prywatność w związku z czym garaż może zostać przeznaczony nie tylko do garażowania pojazdu, ale również przechowywania akcesoriów oraz przedmiotów poza sezonowych takich jak opony, narzędzia czy też wiele innych. Oferowane wspólnotom oraz przedsiębiorcom garaże szeregowe to doskonała inwestycja na przyszłość, która może zwiększyć wartość terenu a także zapewnić jego większą funkcjonalność i ergonomię.

Garaż ocieplany Quatro-Classic 9,0 x 5,7 m

Garaże w zabudowie szeregowej – tynkowane garaże to doskonała opcja

Garaże w zabudowie szeregowej najczęściej występują w formie mało estetycznych garaży blaszanych o wątpliwej stabilności i prezencji. Alternatywnym rozwiązaniem są więc garaże ocieplane lub tynkowane, które poza podwójnym wkładem blaszanym (z jednej strony odpowiedzialnym za właściwą prezencję garażu a z drugiej za parametry antywłamaniowe i wzmocnienie konstrukcji) wyróżnia obecność wkładu styropianowego lub poliuretanowego zapewniającego doskonałe właściwości termoizolacyjne. To właśnie one sprawiają, że wewnątrz garażu zawsze panuje adekwatna temperatura, która zapobiega przegrzaniu pojazdu w upalne dni lub rozładowania akumulatora w związku z niezwykle niskimi temperaturami. Ponadto garaże w zabudowie szeregowej pokryte tynkiem zdecydowanie lepiej prezentują się w porównaniu do garaży blaszanych – tynk pozwala pokryć je dowolnego koloru farbą i dopasować do elewacji budynków znajdujących się w pobliżu, co wpływa na estetykę przestrzeni i jej odbiór przez osoby trzecie oraz użytkowników.

Garaże szeregowe – cena zależna od wielkości i wyposażenia

Podobnie jak w przypadku garaży jednostanowiskowych także garaże szeregowe różnić się między sobą mogą wymiarami a także wyposażeniem. To te czynniki wpływają na cenę garaży szeregowych, podobnie jak ich liczba. W zależności od indywidualnych potrzeb wybranej przestrzeni garaże szeregowe cechują różne parametry, z których wynikają różnice w ich cenach. Najlepszym sposobem na poznanie ceny garaży szeregowych jest więc skontaktowanie się z ich producentem, przesłanie wstępnego projektu lub szkicu oraz dokładne zapytanie o wycenę realizacji takiego zamówienia. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego wszystkie instytucje, które zainteresowane są ceną garaży szeregowych tynkowanych – serdecznie zapraszamy!