Garaże z dachem dwuspadowym

Garaże z dachem dwuspadowym to konstrukcje przystosowane do potrzeb użytkowników prywatnych, przedsiębiorstw a także klientów instytucjonalnych takich jak wspólnoty mieszkaniowe lub deweloperzy. Garaże z dachem dwuspadowym doskonale się prezentują i dzięki spadkowi dachu w prawo-lewo lub przód-tył gwarantują czystość garażu zmniejszając równocześnie ryzyko wynikające z możliwości zbyt dużego obciążenia powierzchni dachu zanieczyszczeniami w postaci chociażby zasp śnieżnych mogących prowadzić do zapadnięcia się garażu z płaskim dachem. Garaże z dachem dwuspadowym znajdują szereg zastosowań – najczęściej wykorzystywane są do garażowania pojazdów czterokołowych i dwukołowych jednak wiele osób wykorzystuje tworzone przez Piotra z płyty warstwowej garaże z dachem dwuspadowym w roli schowków, przydomowych magazynów lub niewielkich budynków gospodarczych. Do realizacji naszych garaży wykorzystujemy najwyższej jakości materiały co przekłada się na ich odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne oraz wytrzymałość gwarantujące ich wieloletnią funkcjonalność. Garaże tynkowane Piotra realizowane są z płyty warstwowej co sprawia, że poza wyżej wspomnianymi czynnikami są one również odporne na włamania oraz gwarantują stabilność konstrukcji.

Garaż – dach dwuspadowy i jego rola w bezpieczeństwie

Garaż z dachem dwuspadowym to konstrukcja zapewniająca efektywne odprowadzanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń mogących występować na jego powierzchni. Odpowiada ona również za inny środek ciężkości dzięki czemu może stanowić zabezpieczenie w przypadku gdy na garaż zawali się chociażby drzewo – wsparty o połowę dachu pień wyrządzi mniej szkód niż w przypadku upadku na garaż z płaskim dachem, ponieważ im większa powierzchnia przylegania tym mniejszy nacisk jednego obiektu na drugi. ponadto dach garażu dwuspadowego jest dodatkowo wzmacniany co związane jest z tym, że występują dwie jego połacie, które muszą zostać ze sobą połączone przy wykorzystaniu szeregu wzmocnień i poprzeczek. Dużym atutem garażu z dachem dwuspadowym jest to, że kąt nachylenia dachu może być zdecydowanie większy niż w przypadku konstrukcji takich jak garaże jednospadowe, co również wynika z tego, że dach dwuspadowy garażu podzielony jest na dwie połacie.

 

Garaż z dachem dwuspadowym

 

Garaże dwuspadowe ze spadkiem przód-tył lub prawo-lewo – wybierz garaż z dachem dwuspadowym od Piotra!

Dostępne w ofercie producenta Piotr garaże dwuspadowe realizowane mogą być z zgodzie z naszymi, gotowymi już projektami lub w oparciu o Twój indywidualny pomysł. Skrojone do Twoich potrzeb garaże dwuspadowe występować mogą w dwóch wariantach – spadkiem przód-tył lub lewo-prawo. W zależności od przestrzeni, w której umieszczone zostają nasze garaże dwuspadowe rekomendujemy jedno lub drugie rozwiązanie. Zdecydowanie bardziej funkcjonalne są garaże dwuspadowe prawo-lewo, ponieważ nie wpływają one na ergonomię konstrukcji garażu jednak nie zawsze rozwiązanie to jest możliwe do zrealizowania, dlatego garaże dwuspadowe przód-tył znajdują zastosowanie w przypadku realizacji garażu dobudowanego do sąsiadującego z nim budynku. W związku z tym, że spadek dachu ma gwarantować odprowadzanie zanieczyszczeń z dachu nie można dopuścić do tego by wilgoć ściekała na ścianę drugiego budynku dlatego w takich sytuacjach stosowane są garaże dwuspadowe przód-tył lub, co jest zdecydowanie wydajniejszym rozwiązaniem, garaż z dachem dwuspadowym wymieniany jest na garaż z dachem jednospadowym. Dostępne w ofercie producenta Piotr garaże z płyty warstwowej wzmacniane tynkiem oraz podwójną warstwą blachy dostosowane są do potrzeb najróżniejszych użytkowników – przekonaj się o jakości oferowanych przez nas rozwiązań i zadzwoń w celu skonsultowania swojego pomysłu. Serdecznie zapraszamy!

 

garaże dwuspadowe